מדריך לספונג'ה מושלמת

כל אחד מאיתנו היה רוצה לחשוב שהוא יודע לעשות ספונג'ה בצורה מושלמת, הרי מה הבעיה לקחת סמרטוט, לשים מים עם סבון בדלי, לשפוך על הרצפה ולשטוף אותה? אך כמו שכולנו יודעים ולמדנו במהלך השנים, לא כל אחד יודע לעשות ספונג'ה כמו שצריך. הרבה פעמים נשארים כתמים, אבק ולכלוך, לא פעם, בינינו לבין עצמנו, אנחנו גם עוצמים עין ולא עוברים על כל הרצפה בצורה נכונה.

במאמר זה, אנחנו נסביר בקצרה איך לעשות ספונג'ה בצורה מושלמת וחשוב לא פחות, נסביר כיצד באמצעות מגב הפלא, כל ספונג'ה הופכת להיות לחוויה וכל שטיפה הופכת להיות אופטימאלית. כך  אנחנו נהנה גם מחוויית הביצוע וגם מהתוצאה הסופית.

לפני שנתחיל, רק נציין, כל ספונג'ה היא סיפור אחר כמובן, יש מקרים בהם מדובר על משטחי עץ או פרקט, משטחי שיש, יש מקרים בהם נשפך חומר מסוים על הרצפה ולכן יש צורך להקפיד על שטיפה מסוימת. אנחנו נתייחס כאן לספונג'ה רגילה, כזו שנהוג לבצע פעם בשבוע בכל בית.

כיצד מבצעים ספונג'ה בצורה מושלמת

ראשית, עלינו להכין את המקום לספונג'ה. לשם כך עלינו להרים את כל מה שנמצא על הרצפה, כשרק את החפצים הכבדים אנחנו יכולים להשאיר במקום, אלא אם יש לנו אפשרות להזיז אותם לפינת החדר. בכל פעם אנחנו נזיז חלק אחר, כך שנוכל להתמקד בו בשטיפה.

לאחר מכן נתחיל לטאטא את החדר. ניתן לטאטא באמצעות מגב רגיל או באמצעות מטאטא. הרעיון שלא יישאר אבק או כל דבר אחר על הרצפה ואז יהיה לנו יותר קל לשטוף. לאחר מכן, רצוי לפתוח את החלונות בשביל שכבר בשלב הראשוני של השטיפה, הרצפה תתייבש. במידה ויורד גשם או עובדים בחוץ, עדיף להשאיר את החלונות סגורים.

בהמשך, אחרי שהכנסנו מים וסבון לדלי, אנחנו יכולים לשפוך את המים על הרצפה ולעבור עם מגב מספר פעמים, כך שהמים יגיעו לכל פינה. אחרי שעשינו את זה מספר פעמים, אנחנו יכולים לעבור לניגוב הרצפה והוצאת המים מהחדר או לחילופין, אנחנו יכולים אנחנו לחכות שהרצפה תתייבש מעצמה.

למה ספונג'ה עם מגב הפלא הרבה יותר אפקטיבית

בשביל לדעת מדוע מגב הפלא יכול לעזור לנו יותר, רצוי להבין מה זה מגב הפלא. מדובר במגב עם מוט טלסקופי שניתן להתאים אותו לגובה שלנו, והיתרון הגדול שלו הוא ספיגת המים מהרצפה. לכן אנחנו לא צריכים לאסוף את המים בעזרת סמרטוט או בכל צורה אחרת. המגב עצמו סופג את המים תוך שניות מעטות. מגב הפלא מיועד לשימוש ברצפות, פרקטים ומגוון משטחים אחרים.

יתרון נוסף של מגב הפלא הוא, מדובר במגב שמטאטא את הלכלוך, על כן אנחנו יכולים להשתמש בו גם בחלק הראשון של העבודה וגם בחלק השני. כך העבודה מתבצעת בצורה יותר מהירה ונוחה.