איך לבחור צידנית

יוצאים לפיקניק עם המשפחה או חברים? עורכים אירוע חגיגי עם אוכל במקום ציבורי? הולכים לעשות קמפינג בים ומחפשים כלי לאחסן את כל האוכל שלכם, כך שהוא גם יאפשר לכם לאחסן הכל במקום אחד וגם ישמור על קור וטריות? זה הזמן לחשוב ברצינות על רכישת צידנית.

בעבר, כשהיינו חושבים על צידנית, הדבר הראשון שהיה עולה לנו בראש זה מוכר ארטיקים שהיה מסתובב עם הצידנית שלו בין המבלים בים ומציע להם לקנות ארטיק. אנחנו היינו משתמשים בצידנית רק לעיתים נדירות, כשהיינו יוצאים לבלות מספר שעות בחיק הטבע. כיום הרבה יותר נהוג לקנות צידנית ולהשתמש בה, גם אם מדובר בשימוש של זמן קצר יותר. בין היתר זה נובע מהעובדה, שכיום אנחנו יכולים למצוא צידניות מסוגים שונים.

במאמר זה אנחנו נסביר בהרחבה, כיצד בוחרים צידנית. אך לפני שנסביר זאת, נספר בתמצות על סוגי צידניות אשר ניתן בכל חנות ובכל אתר אינטרנט שמתעסק במכירת ציוד לטיולים וקמפינג. הצידנית הקלאסית היא צידנית טרמית עם מכסה פלסטיק. מדובר בצידנית שנהוג להשתמש בה גם בטיולים וגם לנסיעות ארוכות. נהגי משאיות או אוטובוסים נוהגים להשתמש בצידנית זו בשביל לאחסן את האוכל שלהם. היתרון שלה שהיא גדולה, טרמית, חזקה ושומרת היטב על קור וחום.

הצידניות החדשות הן מבד. מדובר על צידניות הרבה יותר קלות לשימוש מצידנית פלסטיק, מאחר והן פחות כבדות. צידניות אלו משמשות הן לטיולים ארוכים וקצרים (למשל, הורים שמטיילים עם ילדים בעיר יעדיפו לקחת צידנית כזו על פני צידנית פלסטיק), כמו כן צידנית זו משמשת להעברת מזון מבית לבית (למשל, ילדים בוגרים שלוקחים אוכל מהוריהם, יעדיפו להשתמש בצידנית זו על פני צידנית רגילה)

כיצד בוחרים צידנית

הדבר הראשון שיש להסתכל עליו הוא הגודל של הצידנית. כאן עולה השאלה כמובן למה אנחנו מייעדים אותה. אם אנחנו מתכוונים להשתמש בצידנית לצורך טיולים, אז סביר להניח שנעדיף צידנית גדולה, כך נוכל לאחסן בצידנית אחת את כל האוכל, אנחנו יכולים למצוא של 20 ליטר ומעלה. אם אנחנו מחפשים צידנית ליום יום, לטיולים עם הילדים או אפילו לעבודה, נעדיף צידנית קטנה, מן הסתם מבד.

כאן אנחנו מגיעים לנקודה שנייה שחשוב לשים לב, עד כמה נוח לסחוב את הצידנית. עדיף לנו להשתמש בצידנית שאנחנו יכולים לשאת בקלות, בהנחה ואנחנו צריכים לנייד אותה ביד. לכן צריך לבדוק איזו ידית יש לה וכיצד ניתן לנייד אותה.

נקודה אחרונה היא שאלת השמירה על הטמפרטורה. חשוב שנבחר צידנית שיכולה לשמור היטב על הטמפרטורה של המזון המאוחסן בה. חשוב לוודא, לא שהצידנית שומרת על קור וחום גם יחד, אלא למשך כמה זמן בכל שימוש וכן במשך איזו תקופה הצידנית אמורה לתפקד. יש לציין שישנן צידניות אשר מכילות נורות מיוחדות לביקורת קור וחום, והן מאותות מתי הן עובדות ומתי לא.