10 טיפים לעיצוב הגינה המושלמת

יש לכם שטח גינה מחוץ לבית אך עד היום לא השקעתם בנראות שלו? זה הזמן ליצור את הגינה המושלמת עבורכם. גינה מושלמת תהיה זו שמתאימה לבעליה, הן בתכנון, הן בריהוט הגינה והן באביזרים השונים הנמצאים בה. כדי שיהיה לכם קל יותר לעצב את הגינה שלכם אספנו 10 טיפים יעילים.

עיצוב הגינה


1.     תכננו את הגינה בצורה מקצועית
תכנון עם איש מקצוע יעזור לכם לעצב את הגינה המושלמת. לרוב, איש המקצוע יהיה זה שמתמחה בתחום אדריכלות נוף ולא רק גנן שאמנם יכול לבוא עם ניסיון רב אך כדאי שיהיו לו את הכלים העיצוביים המקצועיים ליצירת העיצוב המושלם.
2.     שמרו על הקיים
תכנון ויצירת גינה הוא שלב חשוב בעיצוב הגינה והנאה ממנה, אך לאחר סיום העיצוב חשוב מאד לשמור על הקיים. לצורך כך מומלץ לעבוד בגינה, להזמין גנן וכמובן להשתמש בכלים מתאימים לכך.
3.     רכשו את הכלים שיעזרו לכם
כלי גינה ישמשו אתכם לאחר העיצוב הראשוני וכדאי שאלו יהיו זמינים גם אם אתם מתכננים להזמין גנן. כלים כמו מגרפה, כפפות לעבודת גינה ודומיהם יעזרו לכם לטפח אותה ביום יום.
4.     הפכו את חייכם לפשוטים
החיים שלכם יכולים להיות פשוטים יותר בעזרת הכלים המתאימים. כלים אלו יכולים להיות צינור השקיה עם קפיץ שמגיע לכל אזור בגינה ואינו דורש סידור מסורבל, אלו יכולים להיות מחצלות, ארונות אחסון קטנים ועוד.
5.     צרו אזור מוצל
כדי ליהנות מעיצוב הגינה כדאי ליצור אזור מוצל שאפשר לשבת בו. את הצל אפשר ליצור בדרכים שונות כמו פרגולה, גזיבו או פשוט עם שמשיה.
6.     שימו אזור אחסון מסודר
חלק בלתי נפרד מהעיצוב הוא הסדר ואחת הבעיות היא שרבים חושבים שאפשר לוותר על מקומות אחסון בגינה. כיוון שהיום ישנם שלל פתרונות מעוצבים כדאי לבחון אותם ולשלב אותם בדרך הטובה ביותר בגינה.
7.     השקו את הגינה כראוי
עיצוב הגינה משתנה לאורך השנים ולאורך העונות השונות של השנה. השקיה נכונה של הגינה תשמור עליה ותיצור את העיצוב המושלם. בעת תכנון והכנת הגינה מומלץ לברר מהי מידת ההשקיה הנחוצה לכל אזור.
8.     שמרו על ריהוט הגינה
ריהוט הגינה דורש שמירה עליו. היום אפשר למצוא כיסוי לכיסאות, שולחן ולכל ריהוט הגינה. הכיסוי מונע את נזקי השמש והגשם וכך לשמור על נראות מושלמת של הגינה. הכיסוי מתאים גם לפרטים השונים שבגינה וכך תוכלו למצוא כיסוי למנגל ולכל כלי אחר שיכול לשמש אתכם.
9.     הוסיפו קישוטים לגינה
ישנם שלל קישוטי גינה שיוכלו להפוך את הגינה שלכם למעוצבת ומיוחדת. הקישוטים יכולים להופיע בצורות שונות כמו פסלים קטנים, עציצי גינה, אבנים מיוחדות וכל שעולה על רוחכם.
10.  זכרו כי תמיד אפשר לשנות את הגינה
כדאי לזכור כי תמיד אפשר לשנות את העיצוב של הגינה, להוסיף עיצוב ולהוריד פריטים שאתם לא מעוניינים בהם. תמיד אפשר להוסיף אזורי אחסון, צמחים יפים (קטנים או גדולים) ולשנות את הריהוט.