קייקפופס – מתכון טעים וקל להכנה

צופים בתוכניות בישול וחולמים לבשל כמו המשתתפים בהן? מעוניינים לעשות מתוקים כמו קרין גורן? יש לכם חברים טבעוניים שאתם מתכוונים לארח ואתם רוצים להציע לכם מנה אחרונה ייחודית ואידיאלית? ובכן יש לנו תשובה אחת בשבילכם, קייקפופס.

קייקפופס הם כמו כדורי שוקולד רק קצת פחות עגולים וכן הם מיועדים להגשה אחרי שהם עברו הקפאה. לכן אחרי השימוש נהוג להכניס אותם למקפיא למשך מספר שעות עד שמגישים אותם. במאמר זה אנחנו נציג מתכון אידיאלי לקייקפופס טבעוני שיכול להיות מוגש למי ששומר כשרות אחרי ארוחה בשרית (מאחר ומדובר על מנה פרווה) וכן נסביר כיצד מכשיר להכנת קייקפופס יכול לעזור לכם.

כיצד מכינים קייקפופס כמו שאתם אוהבים

בשלב ראשון מכינים את כל המצרכים, לשם כך אתם צריכים חבילת עוגיות לוטוס, שלושת רבע כוס אגוזי מלך, שמן קוקוס, ממרח לוטוס, שוקולד מריר, חלק קוקוס וכן שבבי קוקוס או סוכריות צבעוניות. לאחר מכן מתחילים בריסוק של העוגיות והאגוזים, מערבבים אותם עם ממרח הלוטוס, ואז מוסיפים את החלב קוקוס. מי שרוצה יכולה להשתמש בשמן קוקוס במקום בחלב. צריך לחכות שתצא תערובת דביקה שתזכיר במרקם שלה פלסטלינה.

בשלב הבא אפשר להתחיל להפוך את החומר לכדורים קטנים, אותם צריך לסדר על גבי תבנית עם נייר אפייה. בשלב זה מכניסים את התבנית למקפיא למשך רבע שעה, ובמקביל ממסים את השוקולד במיקרו. אחרי שמסיימים, מוציאים את הכדורים מן המקפיא, לוקחים מקלות פלסטיק, טובלים אותו בשוקולד ונועצים במרכז הכדור. לאחר מכן מצפים את הכדורים בשברי קוקוס או בסוכריות צבעוניות. בסיום התהליך, מכניסים את הקייקפופס למקפיא, עד שציפוי השוקולד יתגבש ויהיה ניתן להגיש אותם.

הגשת קייקפופס יכולה להתאים בשלל אירועים, הן כמנה אחרונה, קינוח בארוחות, הן כמנה לילדים במסיבות יום הולדת, הן כמנה מתוקה במהלך היום. מאחר ומדובר במנה שאיננה כוללת חלב, אז כאמור ניתן לאכול אותה בכל עת ללא חשש לבעיית כשרות.

כיצד מכונה להכנת קייקפופס יכולה לעזור לכם

במקום לעשות את העבודה בעצמכם, ניתן לרכוש מכשיר מיוחד להכנת קייקפופס שיעשה זאת בשבילכם. יש לציין שהמכשיר הזה מאפשר גם להכין קאפקייקס, מאפיינס ועוד מגוון קינוחים. מכשיר להכנת קייקפופס כולל פלטה מצופה שמונעת הידבקות של החומר. כמו כן היא כוללת מנוע לחימום מהיר, כך שתוכל התהליך מתקצר. מדובר במכשיר קומפקטי ונוח, שניתן להשתמש בו בצורה פשוטה ולקחת איתנו לכל מקום.

היתרון של מכשיר זה ובכלל של כל המנה הוא, שניתן להכין קייקפופס ביחד עם הילדים, כפעילות משותפת. כך הילדים גם עוזרים להורים להכין את המנה וגם לומדים להכין אותה בעצמה. מאחר והמכשיר לא כולל אלמנטים מסוכנים אז אין בעיה שהילדים יפעילו אותה עם ההורים שלהם ויכינו לעצמם ולאורחים קייקפופס.